جمعه ٢١ مرداد ١٤٠١ :: ٠٠:١٧

ایجاد چهار رشته کارشناسی و یک رشته کارشناسی ارشد جدید در دانشگاه یاسوج

رشته های مهندسی علوم‌خاک، مهندسی انرژی، مهندسی نقشه‌برداری، مهندسی اکوهیدرولوژی و مهندسی معماری با موافقت دفتر گسترش در دانشگاه یاسوج ایجاد شد

ایجاد چهار رشته کارشناسی و یک رشته کارشناسی ارشد جدید در دانشگاه یاسوج

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با پیگیری های ریاست و معاونت آموزشی دانشگاه، در سال تحصیلی1401-1402، چهار رشته کارشناسی  و یک رشته کارشناسی ارشد جدید شامل مهندسی علوم‌خاک، مهندسی انرژی، مهندسی نقشه‌برداری، مهندسی اکوهیدرولوژی و مهندسی معماری با موافقت دفتر گسترش در دانشگاه یاسوج، ایجاد و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد می‌توانند در موعد خویش و یا تکمیل ظرفیت، آنها را به عنوان اولویت در سال تحصیلی جدید انتخاب کنند.
داوطلبان می‌توانند برای کسب اطلاع بیشتر به دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد و اصلاحیه دفترچه راهنما در سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.
 ایجاد این رشته‌ها در دانشگاه سبب تغییرات و تحولات ساختاری در حوزه آموزشی و پژوهشی دانشگاه یاسوج می‌شود و با توجه به حوزه کاربرد آنها در سطح استان و کشور، تولید دانش یا توسعه علم و نیز ارتقا کیفیت شرایط بهره‌برداران مرتبط با این رشته‌ها از نتایج و ثمرات این دستاورد خواهد بود.
با ایجاد این رشته‌های جدید مجموع کد رشته محل‌های دانشگاه یاسوج در مقاطع کاردانی و  کارشناسی به ۳3 عنوان و در مقطع کارشناسی ارشد به ۵۰ عنوان کد رشته محل افزایش یافت. شایان ذکر است که هم اکنون دانشگاه تعداد ۱۸ کد رشته محل فعال در مقطع دکتری را نیز دارا می‌باشد.