يکشنبه ٧ خرداد ١٣٩٦ :: ١٢:٥٧

جشن گرامیداشت هفته خوابگاهها در دانشگاه یاسوج برگزار شد

مراسم جشنی به مناسبت هفته خوابگاهها در دانشگاه یاسوج برگزار شد.

جشن گرامیداشت هفته خوابگاهها در دانشگاه یاسوج برگزار شد

مراسم جشنی به مناسبت هفته خوابگاهها در دانشگاه یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این جشن به همت معاونت فرهنگی دانشجویی و شورای صنفی دانشجویان و با حضور اعضای هیئت رئیسه، مدیران، کارکنان و دانشجویان دانشگاه برگزار شد.

رئیس دانشگاه یاسوج در این جشن دانشجویی گفت: در تابستان گذشته همه دانشگاه بسیج شده و کار جهادی انجام شد. ساختمانهای ریاست و معاونتها جابجا و 600 نفر به ظرفیت خوابگاهها اضافه و خوابگاههای خودگردانها حذف شد که کار بزرگی بود.

دکتر محمودرضا رحیمی بیان داشت: هر چند ظرفیت خوابگاه‌ها ایده‌آل نیست و تا استاندارد شدن فاصله دارد اما قدمی رو به جلو بوده و نسبت به سال گذشته بهتر شده است.

وی در خصوص برنامه‌های مدیریت دانشگاه یاسوج گفت: برای توسعه خدمات به دانشجویان برنامه ای در ده قسمت تهیه شده است که می‌بایست در چند سال به اجرا در ‌آید و سه قسمت از برنامه توسعه خدمات دانشجویی در سال 95 و 96 اجرا شده است.

دکتر رحیمی با بیان اینکه طرح تحول خدمات دانشجویی و رفاهی دانشگاه در چند قسمت تهیه و در حال اجرا است تصریح کرد: راه اندازی اتاقهای سلامت با همکاری صندوق رفاه، ساخت آشپزخانه صنعتی، ساخت خوابگاه به ظرفیت 1200 نفر، اصلاح اساسی در راههای دسترسی به خوابگاهها، احداث دو پارک تفریحی دانشجویی برای پسران و دختران، احداث مجتمع کامل ورزشی دانشگاه شامل ورزشهای سالنی و روباز که استخر آن آماده بهره برداری است از جمله مهمترین کارهای انجام شده و در دستور کار برای اجرا است.

رئیس دانشگاه یاسوج از اقدام ابتکاری ایجاد درمانگاه در درون دانشگاه برای رفاه حال دانشجویان خبر داد و گفت: از دیگر برنامه‌های ابتکاری برای رفاه دانشجویان، توزیع غذا در خوابگاهها است که با جدیت در حال پیگیری است، که این کار از اتلاف وقت دانشجویان کاسته و حجم زباله‌های تولیدی این خوابگاهها را به شدت کم می‌کند.

دکتر رحیمی در پایان گفت: هدف کلی این است که با حمایت دانشجویان و سعی و تلاش مجموعه مدیریتی دانشگاه، این دانشگاه در زمینه امکانات رفاهی دانشجویی به سطحی رسانده شود که بهتر از دانشگاههای استانهای همجوار باشد و در بین دانشگاههای با سطح متوسط از امکانات رفاهی مطلوبی برخوردار باشد.

در پایان این مراسم از کارکنان نمونه تجلیل شد.

-دانشجویان اتاق‌های نمونه خوابگاههای برادران در سال 96

- دانشجویان اتاق‌های نمونه خوابگاههای خواهران در سال 96

- دانشحویان نمونه خوابگاههای برادران و خواهران در سال 96

- سرپرستان و نیروهای خدماتی خوابگاهها

- حوزه امور دانشجویی