دوشنبه ١ خرداد ١٣٩٦ :: ١٢:١٩

سفر نمایندگان دانشگاه فلورانس به یاسوج/ پرفسور روسو: استاندارد کارهای پژوهشی دانشگاه یاسوج بالا است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در پی تفاهمنامه دانشگاه یاسوج با دانشگاه فلورانس ایتالیا، دو استاد این دانشگاه باحضور در یاسوج با مسئولان دانشگاه یاسوج دیدار و گفت و گو کردند.

سفر نمایندگان دانشگاه فلورانس به یاسوج/ پرفسور روسو: استاندارد کارهای پژوهشی دانشگاه یاسوج بالا است

دو استاد دانشگاه فلورانس ایتالیا به یاسوج سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در پی انعقاد تفاهم نامه دانشگاه یاسوج با دانشگاه فلورانس ایتالیا در اواخر سال میلادی گذشته ، دو استاد این دانشگاه باحضور در یاسوج با مسئولان دانشگاه یاسوج و اعضای هیأت علمی دیدار و گفت و گو کردند.

پرفسور روسو و پرفسور ماسکولو اساتید بخش مکانیک و ریاضیات دانشگاه فلورانس به عنوان نمایندگان این دانشگاه در دانشگاه یاسوج حضور یافته و ضمن  دیدار با هیأت رئیسه و اعضای هیأت علمی،سمینار علمی را در این دانشگاه برگزار کردند.

در همین راستا نشست تخصصی جهت گسترش همکاری‌ها با اعضای هیئت علمی دانشگاه یاسوج برگزار شد.

در این نشست تخصصی که به مدت سه ساعت و در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه به طول انجامید اعضای هیأت علمی دانشگاه یاسوج در راستای تقویت تعاملات دو سویه به اظهار نظر در حوزه های تخصصی و علمی پرداختند.

بر پایه این گزارش این دو دانشمند ایتالیایی در پاسخ به برخی از سوالات اعضای هیأت علمی دانشگاه یاسوج به ایراد سخن پرداختند

درپایان این نشست پروفسور روسو در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه یاسوج گفت: از میزان دقت و آمادگی اساتید این دانشگاه که در رده دانشگاه های جوان ایران است شگفت زده و متحیر شدم.

در ادامه این سفر دو روزه نشست خبری با حضور دو نماینده دانشگاه فلورانس و رئیس مرکز همکاری های بین المللی دانشگاه یاسوج با خبرنگاران رسانه‌های ملی و محلی برگزار شد.

رئیس همکاری های بین‌المللی دانشگاه یاسوج در این نشست گفت: تفاهم نامه همکاری بین دو دانشگاه فلورانس و یاسوج اواخر سال گذشته میلادی منعقد شد.

دکتر علی کاظمی ادامه داد: سیاست وزارت علوم برگسترش همکاری و روابط بین‌المللی دانشگاهها تاکید دارد.

وی ادامه داد:  تفاهم نامه همکاری بین بخش مکانیک و ریاضی دانشگاه یاسوج و دانشگاه فلورانس منعقد شده است و هدف آن ایجاد ارتباط بهتر و موثر برای شناخت ظرفیت‌های هر دو دانشگاه، برگزاری سخنرانی های علمی و معرفی توانمندی ها و ظرفیت های استان است.

دکتر کاظمی بیان داشت: دانشگاه یاسوج تفاهم نامه همکاری با دانشگاه فلورانس را به عنوان نقطه ارتباط با دیگر دانشگاههای ایتالیا و اتحادیه اروپا قلمداد می‌کند.

رئیس همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه یاسوج با بیان اینکه به آینده این ارتباط‌های بین المللی خوشبین‌ هستیم، افزود: تمام همکاری های علمی و فرهنگی در تفاهم نامه پیش‌بینی شده است.

دکتر کاظمی مهمترین اهداف این تفاهم نامه را تبادل استاد و دانشجو، انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و سخنرانی های علمی عنوان کرد.

نماینده دانشگاه فلورانس در این نشست خبری گفت: بعد از توافق برجام اطلاعات خوبی از وضعیت علمی ایران در مجامع بین‌المللی ارائه شد.

پرفسور روسو ادامه داد: استانداردهای کارهای پژوهشی در دانشگاه یاسوج در حد استانداردهای اروپا و جهان است.

وی ادامه داد: دانشگاه یاسوج وضعیت خوبی داشته و مانعی برای ارتقا جایگاه علمی و  بین‌المللی وجود ندارد.

نماینده دانشگاه فلورانس، با اشاره به تفاهمنامه برجام گفت: با توجه به فضای ایجاد شده بعد از برجام، شرایط و فرصت همکاری با ایران فراهم شده است. نگاه ایتالیا به ایران همواره برای گسترش همکاری‌های بین الملل مثبت است.

آخرین برنامه از این سفر علمی برگزاری دو سخنرانی علمی بود سخنرانی علمی پروفسور روسو و همسرش پروفسور ماسکولو در سالن شهید چمران دانشکده علوم برگزار شد سخنران اول پروفسور روسو از گروه مکانیک دانشگاه فلورانس بود" پارادوکس روانکاری برای مدل های تنش تسلیم سیالات غیر نیوتنی و ارائه راهکاری برای حل آنها" موضوع سخنرانی اول بود.

پروفسور ماسکولو با موضوع " منظم بودن جواب سیستم معادلات بیضوی شبه خطی" در رشته ریاضیات سخنران دوم این برنامه بود که این سخنرانی با استقبال خوبی از سوی اعضای هیأت علمی و دانشجویان گروه ریاضی دانشگاه روبرو شد.

درپایان این سخنرانی های علمی ،دو دانشمند دانشگاه فلورانس به سوالات علمی حاضرین پاسخ دادند.